--------------------------

Spieszymy z wyjaśnieniami, bo dostajemy od Was cynk, że los Agrafki leży Wam na sercach. Otóż działamy przy Mielczarskiego (na mocy przedłużonej umowy z UMZ) do 19 września 2022! Macie jeszcze ponad miesiąc, by odwiedzić nas w kultowej miejscówce, namówić na piwo znajomych i odetchnąć w pięknym ogrodzie, który cieszy oczy i koi duszę.

Wesprzecie nas również kupując piwa, a wyborem i cenami z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

Wreszcie, co najważniejsze, mamy kilka kulturalnych propozycji nie do odrzucenia:

2 września, godz. 20.00 – PUHOVSKY "The SONGRIDER" /solo  
bilety w cenie 20/30 zł

297585962 5748206191897260 7543927880382872980 n

Romek Puchowski przyjaciel Agrafki i przyjaciel rodziny, znakomity bluesman ciągle poszukujący nowych muzycznych inspiracji, trzeba zobaczyć i posłuchać  Romka na ostatnim koncercie na starych śmieciach. Razem od początku Agrafki… będzie domowo i klimatycznie.

10 września, godz. 15.00 - Soft Dart Zgierz Open,
czyli X Mamoriał Artura Mikulskiego 

293983372 3377599975807252 671550566794608060 n

Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza. Zapraszamy darterów z całej Polski, a od 17.00 – wszystkich bez wyjątku na piwo. Przy okazji wspominamy Artura Mikulskiego – przyjaciela, kompana i organizatora wielu imprez, wydarzeń kulturalnych, wyjazdów. Osobę związaną z MOK i Agrafką. Zawsze jest z nami Mama Artka – i jest to powód do dumy i radości!

17 września, godz. 19.00 – koncert zespołu Farben Lehre /+ support
bilety w cenie: 50/60 zł

298753009 603335941154902 6221305590176804149 n

Na pożegnanie z przytupem, żywiołowo, rockowo, a nawet punkowo! W każdym razie w najlepszym stylu. Płocka grupa z Wojtkiem Wojdą na czele to też już stali bywalcy Klubu! Przełożyli terminy na trasie koncertowej, by we wrześniu być w Zgierzu. Liczymy, że to docenicie! I ktoś wrzaśnie zza baru: CZADUUU! A na pewno będzie ogień! To będzie ostatni łomot przy Mielczarskiego.

Wydarzenie na stronie zespołu:

https://www.facebook.com/events/751717636035099/?ref=newsfeed

Jeśli chcecie okazać nam swoje wsparcie, jeśli uważacie, że Agrafka, to także część Waszego życia i część Waszych muzycznych i towarzyskich przygód – to po prostu wpadajcie. Zróbcie tłok na koncertach. Nacieszcie się z nami ciepłymi letnimi wieczorami. Wiele to dla nas znaczy, że jeszcze te ciepłe miesiące spędziliśmy pod starym adresem… Lato wkrótce się skończy, a my już piszemy nowy rozdział w historii Klubu! O szczegółach będziemy informować! Agrafka Not Dead! 

 

 

-------------------------- 

Zgierz, 22.11.2021 r.

LIST INTENCYJNY

Klub AgRafKa działa w przestrzeniach Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu od 17 lat i w tym czasie pełnił istotną rolę w animacji kulturalnego życia w mieście. Dzięki intensywnej działalności koncertowej AgRafKa zyskała opinię jednego z ważniejszych punktów na koncertowej mapie Polski,
z chęcią odwiedzanych przez artystów związanych z niezależną sceną muzyczną. Z powodu przeniesienia Miejskiego Ośrodka Kultury do nowej siedziby i planowanego przekształcenia dawnego lokalu przy ul. Mielczarskiego 1 w placówkę opiekuńczą (żłobek), w przyszłości dalsze działanie AgRafKi w tym miejscu nie będzie możliwe.

W związku z tym, że znalezienie w Zgierzu odpowiedniego lokalu umożliwiającego pełną działalność klubu jest trudne, a adaptacja nowych przestrzeni czasochłonna, zwracamy się do władz Miasta Zgierza z postulatem maksymalnego przedłużenia wynajmu obecnej siedziby właścicielowi klubu – Rafałowi Kaczmarkowi. W tym czasie możliwa będzie nieprzerwana działalność AgRafKi, w tym organizacja planowanych koncertów i wydarzeń kulturalnych.

W ciągu kilkunastu lat w AgRafce odbyło się niemal 600 koncertów muzyków z Polski i zagranicy,
a także cała masa wydarzeń kulturalnych: festiwali, pokazów, biesiad, występów teatralnych i stand–up. Klub AgRafka wychował pokolenie odbiorców, którzy właśnie dzięki tutejszym koncertom mieli szansę obcować z kulturą niezależną. Nie bez znaczenia jest także ważna rola jaką pełni AgRafKa jako miejsce spotkań i utrwalania więzi lokalnej społeczności.

Dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi, takimi jak Stowarzyszenie EZG czy ze zgierskim kręgiem Towarzystwa Promocji Kultury Piwa Bractwo Piwne, AgRafKa angażowała się w akcje społeczne i charytatywne, których efektem było m.in. materialne wsparcie dzieci z rodzin ubogich
i z domów dziecka. AgRafKa wielokrotnie brała udział w zbiórkach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i udostępniała przestrzeń na WOŚP-owe imprezy.

Zachowanie ciągłości pracy Klubu AgRafKa to szansa na przetrwanie jedynej w Zgierzu sceny muzycznej i realizację planowanych działań artystycznych. Jako przedstawiciele środowiska muzyków, którzy współtworzyli klimat tego miejsca, występowali na koncertach – rekomendujemy utrzymanie ciągłości działania tego miejsca i w pełni popieramy dążenia właściciela Klubu. Zgierska Agrafka nie może zniknąć z koncertowej mapy Polski!

Z wyrazami szacunku

Romek Puchowski
Zespół FARBEN LEHRE
Wojciech Wojda
Bartek Borówka – Agencja Koncertowa Borówka Music
Cezary Nowak CeZIK
Zespół AKURAT
Maciej „Ślimak” Starosta (Acid Drinkers, SIQ) 
Hrabia Fochmann (Pogodno, BiFF)
Ania Brachaczek (BiFF, SIQ, Pogodno, Mitch & Mitch)
Zespół Sexbomba
Jelonek
Zespół RAGGABARABANDA
Zespół Reszta Pokolenia
Zespół ZMAZA
Jacek Jędrzejak (Big Cyc, Czarno-Czarni)
Jeden Osiem L
Jacek Stęszewski (Koniec Świata)
Zespół De Łindows
Zenek Kupatasa
Zespół ETA
Zespół Konkubent
Zespół Prawda
Wytwórnia muzyczna LOU & ROCKED BOYS
Wytwórnia muzyczna ROCKERSPRO

 ------------------------

Jeśli chcesz wyrazić swoje poparcie dla Klubu AgRafKa - możesz podpisać się pod listem tutaj: https://www.petycjeonline.com/list_intencyjny_w_sprawie_zachowania_cigoci_dziaania_klubu_agrafka_w_zgierzu

 

Chcesz być na bieżąco? Odwiedzaj nasz fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/KlubAgRafKa